Už potřetí pořádal Klub přátel koní a turistiky Hubertovu jízdu. Z blízkého okolí se sjeli jezdci na svých koních. Svým oblečením zastupovali kovboje i žokeje. Druhou skupinou byly jednospřeží i dvojspřeží vozy. Celkem tu bylo k vidění přes 30 „sólo“ koní a přes 10 povozů.

V deset hodin odstartovala celá slavnost a po půlhodině se vyrazilo do okolí. Vozataje a stádo koní doprovázel traktor, jehož návěs byl plný dětí i dospělých. Ten je vždy dovezl na místo, většinou louku u lesa, kde se skákalo přes překážky a pokračovalo dál. Jezdci na koních však volili jinou trasu, ti si mohli dovolit jízdu i mimo asfaltové cesty. Navíc v lesích na ně čekaly další překážky. Diváci tak mohli obdivovat jejich rychlost i ladnost pohybu.

Kolem druhé se všichni vrátili do Černůtek, kde oslavu Huberta završili sprintem koní. Na místním poli nejprve závodili jednotliví koně, následně po nich vozy. Je jasné, že je rozdíl v možnostech velkého koně a poníka a jinak pojede vůz tažený dvěmi koňmi a vozítko s poníkem. Ale o to nešlo. Místní chtěli hlavně oslavit vztah k přírodě a lásku ke koním.