„Na mistrovství se těším a jako správný fanoušek mám nachystanou vlajku i dres. Letos jsem sehnal jeden malý i pro syna, takže bude našim fandit celá rodina," svěřil se Jakub Konečný.

Někteří si dokonce berou dovolenou, aby si oblíbený sport užili bez nutnosti přemýšlet, jestli jdou druhý den do práce. „Sledování mistrovství světa v hokeji je moje květnová tradice už několik let. Poslední dva šampionáty jsem si vzal v práci volno a vyrazil fandit ke kamarádům do Prahy. Třeba loni to bylo úplně skvělý, fandilo se skoro všude a pořád jste potkávali fanoušky v různých dresech, protože se hrálo v Praze," řekl Deníku Tomáš Černý.

Venku nic, uvnitř plno

Na Hradecku žádné plátno na náměstích letos nenajdete. Loni se promítalo například na Pivovarském náměstí v rámci Dne rodiny. Ten se sice letos opět koná, v neděli ale čeští hokejisté žádný zápas nehrají.

Zato v pátek začíná český výběr letošní premiéru hned na úvod s domácím Ruskem. Hospody proto plánují přepnout na sportovní kanál.

„Když se hraje mistrovství nebo olympiáda, hosté nám zaplní všech pětaosmdesát míst k sezení. Hlavně na české zápasy je velký zájem a většinou mají lidé bez rezervace smůlu. Máme dvě plátna a jednu televizi, takže uvidí opravdu každý," potvrdil zájem Radek Středa z hradeckého cafe & music baru Náplavka.

Hosté si hokeje užijí ve většině hospod, restaurací i barů jako například také v Tattoo Cafe Bar na Velkém náměstí v Hradci Králové. „Licenci máme zaplacenou, takže určitě minimálně české zápasy u nás na televizi poběží," potvrdila obsluha baru. Podobných míst budou na Hradecku stovky.

Kdy hraje český tým?
Pátek 6. května v 19.15: Česko – Rusko
Sobota 7. května v 19.15: Česko – Lotyšsko
Pondělí 9. května v 19.15: Česko – Švédsko
Čtvrtek 12. května v 15.15: Česko – Norsko
Pátek 13. května v 15.15: Česko – Kazachstán
Neděle 15. května v 15.15: Česko – Dánsko
Úterý 17. května v 11.15: Česko – Švýcarsko