Řeč je o kláních automobilových modelů, kterých se účastní členové kroužku RC Auta působícího při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA).

Účast si nenechal ujít takřka nikdo, kdo se v předchozích kolech aspoň jednou angažoval. Bylo jasné, že v mezerách mezi rozjížďkami se najde chvilka na projití zajímavé expozice. Obě kategorie, Standard i Stock, byly obsazeny takřka stejným počtem závodníků. Obě tyto skutečnosti a fakt, že je otevřeno od 10 do 17 hodin, organizátorům nabouraly původní plány průběhu. Díky vstřícnosti vedení muzea bylo možné závod dojet a vyhlásit výsledky, ačkoliv akce skončila dlouho po zavírací době.

Jak to tedy dopadlo? V již tradičním souboji se utkali vysokomýtští Petr Dvořák a Petr Švec a třebechovický Jakub Blecha, a to v obou zmíněných kategoriích. Nutno připomenout, že vyhodnocení Standardu se pro juniory a seniory provádí zvlášť, avšak ve Stocku se dělení neprovádí.

Blecha si za poslední kolo závodů odvezl dvě stříbrné medaile a za celý Český pohár pak pohár za druhé místo v kategorii Junior standard. Měl navíc ještě štěstí v závěrečné losované tombole, kde vyhrál do své sbírky závodní karoserii.

Druhým třebechovickým zástupcem byl Pavel Blažek junior. Účastnil se celkem dvou závodů z pěti, do celkového pořadí se tedy nijak významně nezapsal, avšak v konkurenci jedenácti juniorských závodníků ve Standardu dokázal vybojovat solidní páté místo. Celkově dojel v samém středu startovního pole, tedy na dvanácté pozici.

Byl to tak další den aktuální sezony, na který budou Podorebští rádi vzpomínat. Za reprezentaci v Rychnově i v Praze patří zúčastněným poděkování.

Aleš Blecha, Pavel Blažek