Příjezdová komunikace k nechvalně proslulým halám u výpadovky na Třebechovice se stala v loňském roce brzdou pro rozhodnutí zastupitelstva o smíru mezi městem a CTP. Navržená cesta měla totiž údajně ohrozit plánovanou severní tangentu „Podle zjištění je v místě připojení k areálu plánována v novém územním plánu rezerva pro sjezd ze severní tangenty,“ uvedl tehdy ve zprávě zastupitelský klub hnutí ANO, který se odvolával i k informacím z Odboru hlavního architekta. Místo snahy o urovnání vztahů s městem tak musela CTP v dalších měsících řešit další nečekaný problém. Nyní je však jasné, že se to developerovi úspěšně podařilo.

„Výsledkem jednání mezi námi, ŘSD a městem je potvrzení, že naše stavba je plně zkoordinována s plánovanou výstavbou severní tangenty včetně doplnění odbočovacích pruhů pro bezpečnější provoz,“ uvedl pro Deník regionální ředitel CTP Zdeněk Apeltauer. Ačkoliv se tohoto jednání účastnili za magistrát ještě zástupci minulého vedení, nový náměstek primátora pro oblast investic, rozvoje a územního plánu Jiří Bláha potvrdil, že tento problém považuje za vyřešený. „Máme k dispozici prohlášení CTP a ŘSD ve smyslu, že pokud tam bude v budoucnosti realizována severní tangenta, nebude mít ŘSD vůči městu žádné nároky,“ informoval Bláha.

Obě strany se tak nyní mohou věnovat hlavnímu bodu dlouholetého sporu – legalizaci samotných hal. Soudní řízení je prozatím přerušené. „V tuto chvíli jednají právní zástupce města a CTP o tom, zda je možné nějakého smíru dosáhnout. Pokud se to podaří, já budu takovou variantu preferovat,“ řekl náměstek primátora Bláha z ODS. Jeho kolegyně z hnutí ANO Monika Štayrová pak Deníku potvrdila, že právní zástupce magistrátu ve sporu s CTP Ervín Perthen doporučil radním jako nejlepší řešení smír. Snahu dohodnout se jednoznačně deklaruje i CTP. Podle Apeltauera je cílem developera najít po několika letech s vedením města společnou cestu ze současné patové situace. „Věříme, že se podaří dohodu uskutečnit,“ dodal Apeltauer. Ten by chtěl vést osobní jednání i na politické úrovni. V nejbližší době chce iniciovat schůzku s primátorem města Alexandrem Hrabálkem a jeho náměstkem Jiřím Bláhou. Názor hradecké koalice na řešení sporu není jednotný, razantně se proti dohodě staví Změna pro Hradec a Zelení. Podporu by však dohoda mohla získat i od některých opozičních zastupitelů. Podle informací Deníku by hlasování zastupitelů o dohodě mělo přijít na řadu nejdříve na únorové schůzi. Do té doby se dá očekávat ještě náročné jednání.

Den otevřených dveří v dopravním podniku u příležitosti oslav 90 let MHD v Hradci Králové.
Hradeckým busem do hájemství rivala