Jednoho rána, znaveni pěším putováním, jsme pečlivě probádali mapu a vyrazili přes půl města na pláže velikého parku Al Mamzar. Na konci je cesta lemována řadou palem. Vstup je placený, stojí 10 DHM, což je téměř 50 korun.

Každý si zde najde svou zábavu. Park je ze tří stran obklopen mořem a krásnými plážemi, které mají své zázemí, jako jsou sprchy, obchody a půjčovny plážového vybavení. Nejbližší byla doslova obsypána stovkami rusky mluvících turistů. Bez ohledu na přísná pravidla se opalovali polonazí.

Toto místo patří k těm nejkrásnějším v Dubaji, vidíte z něj celé dlouhé pobřeží včetně letadel startujících z nedalekého letiště.

Využili jsme sluníčka a horka těsně před Vánocemi a vzpomínali na své nejbližší v mrznoucích vánočních Čechách. To nás bavilo dvě hodiny a plni energie jsme vyrazili poznávat park. Překvapily nás krásně zelené a udržované trávníky, zajímavé exotické stromy, spousta ptactva, obrovský bílý amfiteátr, ale hlavně to, že nikde nikdo nebyl a vzdálenější pláže byly zcela prázdné.

Díky chybě navigátora jsme místo do centra jeli opět na téměř druhý konec města k nejvyššímu hotelu světa, nedávno otevřenému Burj Khalifa, který jsme už jednou z dálky obdivovali. Okolí je městem ve městě. Nachází se tu obrovská vodní plocha, nákupní a zábavní centra, mrakodrapy. Ohromila nás blyštivá krása stavby a jejího okolí, ale po odpoledni zde stráveném jsme přece jen pociťovali až kýčovitost tohoto místa.

Myslím, že je rozdíl chodit po dlažbě staré tisíc let a po právě postaveném chodníku.

KATEŘINA SLOVÁKOVÁ

(redakčně upravila Zuzana Škvrnová)

Z cest Kateřiny Slovákové v Dubaji: pláže u parku Al Mamzar.
Z cest Kateřiny Slovákové v Dubaji:  park Al Mamzar.
Z cest Kateřiny Slovákové v Dubaji: nejvyšší budova světa Burj Dubai.