Putovní výstava fotografa Petra Šilhánka se ve foyeru artkina Centrál představuje do 15. dubna. Pořádá ji Charita ČR s královéhradeckou diecézní charitou, které zde prezentuje i své humanitární programy.

Vernisáž proměnilo v excelentní oslavu porozumění a přátelství multikulturní vystoupení arménské zpěvačky Alviny Aghajanyan a její přátel z pobytového střediska pro žadatele o azyl v Kostelci nad Orlicí. Hlavně pak závěrečný song z repetoáru Michaela Jacksona We are the World (Jsme svět) byl zlatým hřebem pořadu, prmlouval k srdcím a symboilzoval sílu přátelství mezi všemi lidmi.

Pro Petra Šilhánka je fotogrofování těžkého života lidí koníčkem a a drogou. S fotoaparátem procestoval téměř celou Asii, ale také Ukrajinu, Gruzii a Moldavsko. V loňském roce pak prožil osm měsíců na Srí lance.“ Fotografování mne vždy bavilo. S misí charity jsem se dostal i do nevšedních zemí a poznal spoustu zajímavých lidí.“

Nejvíce se mu líbilo v Gruzii – temperament, srdečnost i hrdost lidí Kavkazu. Na pokraji nebezpečí byl zase v ukrajinském Kyjevě, když dokumentoval projekt Děti ulice.

„Nacházeli jsme je i v podzemí a už to bylo na hraně, šlo i o život,“ říká. Problémy byly i v republice Podněstří v Moldávii. Nyní Šilhánek připravuje novou výstavu o Srí Lance a Indonesii k níž vychází i jeho kniha, v níž fotograficky zachycuje projekt charity Dva roky po tsunami.