V pátek od patnácti hodin se uskuteční casting v nákupním centru Atrium.

V roli moderátorky a zpěvačky se představí Česká Miss 2010 Jitka Válková, v porotě mimo jiné zasedne úřadující Česká Miss 2011 Jitka Nováčková, se kterou Deník přináší rozhovor. V letošním roce se stala nejen královnou krásy, ale i úspěšně dokončila gymnázium.

Co byste poradila dívkám, které chtějí usilovat o titul České Miss?
Určitě se nebát, nikdo se totiž nebude snažit objevit jejich slabosti, naopak, všichni se snaží najít v dívkách to nejlepší. Nepřetvařovat se a být sama sebou, to se cení. Každý z nás je originál a ten porota hledá, tak proč se snažit být někým jiným.

Jak jste se na castingy připravovala vy?
Já jsem se přihlásila až dva dny předem, takže přípravy se nekonaly a v mém případě to bylo dobře. Je mi jasné, že kdybych se připravovala, akorát bych pak byla ve stresu. Takhle jsem si to šla jen zkusit s tím, že uvidím, jak to chodí a na plno se připravím až příští rok - a ono to vyšlo.

Co bylo pro vás na cestě nejtěžší?
Přestože jsem modeling nějakou dobu dělala a byla jsem zvyklá na podpatky, je pravdou, že nejtěžší byly zkoušky choreografií před finále, kdy jsme byly celé dny ve čtrnácticentimetrových podpatcích. To jsem totiž ještě nevěděla, co mě bude čekat na Miss Universe.

Na jaký moment v soutěži naopak vzpomínáte nejraději?
To bohužel nemůžu říct tak jasně. Byla jsem vždycky strašně šťastná, když vyhlásili moje jméno při postupech do dalších kol. Také moc vzpomínám na soustředění v Mexiku, na kterém jsme byly s finalistkami v lednu, tam bylo nádherně. Dokonce jsem dva dny po příletu měla maturitní ples, část jsem tedy organizovala přímo ze zahraničí. Bavily mě i nácviky tanečních choreografií na finále, protože miluji tanec a muziku. No a samozřejmě ten nejdůležitější moment – když jsem slyšela větu: „A vyhrává dívka číslo…. 10! Jitka Nováčková!“ Musím říct, že jsem si celý průběh soutěže opravdu užívala.

Kdybyste se měla rozhodnout dnes, po všech zkušenostech, které jste od své účasti v soutěži získala, zda se přihlásit do České Miss, šla byste do toho znovu?
Neváhala bych ani minutu! Lituji toho, že už se nemohu přihlásit znovu, nejraději bych kralovala napořád (smích). A teď zase vážně - o tom všem, co jsem letos díky České Miss zažila, se mi ani nezdálo. Je to zkušenost k nezaplacení. Navíc jsem poznala spoustu zajímavých lidí, našla jsem si přátele po celém světě a měla to štěstí spolupracovat s profesionály ve svých oborech.

Říká se, že v modelingu přátelství neexistuje, je to fáma nebo si mají uchazečky připravit ostré lokty? Máte mezi modelkami kamarádky?
Tohle tvrzení nelze tak lehce generalizovat, nezáleží na tom, jestli pracujete v modelingu, či na magistrátu města, jde o to, jaké máte štěstí/neštěstí na lidi. Samozřejmě je spousta těch soutěživých, ale rozhodně ne jen v modelingu. Musím zaklepat – opravdu, jak jsem zmínila, mám hrozné štěstí, že jsem zatím moc takových nepotkala. Mám spoustu velmi dobrých kamarádek - modelek, například moje nejlepší kamarádka je také modelkou.

Usednete v porotě královéhradeckého castingu, budete přísnou porotkyní?
Vzhledem k tomu, že si ještě velmi dobře pamatuji, jaké to bylo být na straně dívek, myslím, že ve mně jistě budou mít oporu. Celkově nejsem přísný člověk, nebudu tedy ani přísná porotkyně. Těším se na to, až vše uvidím také „z druhé strany“, a budu rozhodně spravedlivá.