Prohlídka se bude konat ve čtvrtek 19. února od 13 hodin. Sraz účastníků je na Malém náměstí. Procházka povede po Malém a Velkém náměstí, bude doplněna zajímavým výkladem v češtině. Na prohlídku se není třeba předem hlásit," uvedla Dagmar Djemaiel El Gharred, učitelka odborných předmětů  z Vyšší odborné školy cestovního ruchu v Hradci Králové.

Mědvědi. Pátá premiéra sezony? Už v pátek

Hradec Králové - Pamatujete si na nesmrtelné folkové duo , na bratry Frantu a Honzu? Příběh nápadně podobný cestě slavné trampské dvojice uvede už tento pátek pod názvem Medvědi Klicperovo divadlo jako pátou premiéru letošní sezony. V hlavních rolích sourozeneckého dua uvidíte Jana Sklenáře a Jana Vápeníka a pozor, dojde i na krásné trampské písničky.

Portrét, postava, prostor

Hradec Králové - Daisy Mrázková, Jan Kotík, Vladimír Suchánek, Zbyšek Sion, Jan Trampota, Alois Wachsmann, Josef Vyleťal, Jaroslav Klápště, Olga Vyleťalová: s těmito a řadou dalších známých autorů se můžete setkat na výstavě v královéhradecké Galerii Stodvacettrojka na Slezském Předměstí. Nese název 3 P – portrét, postava, prostor a potrvá až do 29. března.