Místy až půlmetrová vrstva přírodního a technického sněhu leží na svazích v Deštném v Orlických horách, kde vleky provozuje Sportprofi. „Jsme připraveni spustit všechny vleky včetně sedačkové lanovky v areálu, ale zatím to je potřeba pouze o víkendu, kdy přijíždí nejvíce lyžařů. V současnoti máme v provozu sedačku a vlek na Martě I a dva vleky na Martě II a kapacitně to stačí,“ komentoval včera (7.1.) aktuální situaci ve středisku zimních sportů František Prouza .

V Deštném v O. h. se lyžuje denně od 9 do 16 hodin a sedm dní v týdnu je připravené i noční lyžování od 18 do 21 hodin. „Největší zájem je o sedačku a podle složení lyžařů pak o červenou a modrou sjezdovku. Ve špičce se však u sedačky netvoří delší fronta jak deset minut,“ upřesnil Prouza.

S letošní novinkou přichází olešnický areál Červeňák. „O víkendech máme u areálu zastávku cyklobusu, který jezdí v sobotu a v neděli dvakrát denně,“ vysvětlil Petr Plodek a lyžařům z regionu doporučil na lyžování bez front všední dny. „Podmínky jsou ideální. Sněhu máme více než půl metru, jde o směsici přírodního a technického sněhu. Fungují zde všechny sjezdovky, což je 3,5 kilometru,“ upřesnil vlekař. V Olešnici v Orlických horách se lyžuje denně od 8.30 do 16 hodin, noční lyžování je připraveno denně romě pondělí a neděle od 17 do 20 hodin.

Také do Sedloňova se lyžaři bez problémů dostanou. „Nedávný případ se zapadlým autobusem byl spíše výjimkou, protože od Dobrušky i od Deštného je k nám silnice normálně průjezdná,“ uvedl Václav Sameš z lyžařského arálu zdejšího Sokola. Na sjezdovce je osmdesát centimetrů sněhu a jezdíse zde denně od 9 do 16.30 hodin. Večerní lyžování nabízejí v úterý, ve středu, ve čtvrtek a v sobotu od 17 do 20 hodin. „Ideální lyžování je ve všední dny,“ dodal Sameš.