„Od doby, kdy byl v Chlumci postavený domov důchodců, naši předškoláci tam pravidelně jednou za měsíc s paní učitelkou docházejí. Se seniory vytváří jednoduché činnosti, zpívají známé písničky, oslavují Den matek, Velikonoce, Vánoce. Děti jim vždy vyrobí přání a navzájem si popřejí,“ říká ředitelka školky Dana Havlíčková a dodává, že cílem projektu je především osobní kontakt mezi dětmi a seniory v rámci socializace a zbavení dětí ostychu ke starším lidem. „Děti se pravidelně se seniory pohladí na uvítanou a na rozloučenou, vzájemně s nimi cvičí, drží se za ruce apod.,“ Budeme doufat, že alespoň nějaká kapička v dětech zůstane,“ uzavírá ředitelka školky Havlíčková.

Ve středečním vydání týdeníku Hradecký týden představíme společný projekt regionálních Deníků a společnosti dm drogerie, který chce pomoci propojení lidí různého věku.

V nejbližší době mateřská škola chystá na 11. prosince pro babičky a dědečky v chlumeckém Domově Podzámčí vánoční představení, při kterém se bude cvičit a zpívat.