Rákosníčkovo hřiště totiž místní obyvatelé vyhráli v hlasovací soutěží obchodního řetězce Lidl v kategorii měst do deseti tisíc obyvatel a hřiště místním zajistilo 27 172 hlasů. Konkurence byla velká. V této kategorii se bojovalo až do poslední chvíle. A už pozítří ho čeká slavnostní otevření. Program začíná v deset hodin v Zámecké ulici. Vstup je zdarma.

Na děti čeká bohatý program – soutěže, malování na obličej a  trička, divadlo, focení s Rákosníčkem a další. Zajištěno bude občerstvení a stánek, který nabídne čerstvé ovocné šťávy, takže děti mohou načerpat dostatek energie na další hrátky na hřišti. V 11 hodin pobaví svým vystoupením miláček dětí Michal Nesvadba z Kouzelné školky.

„Chvíli jsme byli první, pak třetí, pak jsme klesli na čtvrtou, bohužel nevýherní příčku. Všechno se ale mění každým dnem, rozhoduje opravdu každičký hlas. V jiných kategoriích mají místy náskok i několik tisíc hlasů, takže už je prakticky nikdo neohrozí, ale v té naší je to skutečně lítý boj," vysvětlil Milan Černý, iniciátor výzvy k hlasování.