Starosta bude průběžně odpovídat. Dnes vám přinášíme část jeho reakcí.

Dobrý den, pane starosto, obracím se na vás s dotazem, zda by bylo možné umístit před poštou v Chlumci nad Cidlinou značku omezující parkování třeba na jednu hodinu, tak jako to je v Hořicích. Pokud je potřeba dojet na poštu s balíky nebo chtějí starší lidé či jak je to i v mém případě, (jsem zle pohyblivý) a zaparkovat u pošty je přes den skoro jako výhra ve sportce. Myslím, že vyhrazení třeba pěti míst pouze pro účel parkování by neměl být tak velký problém. (Beneš)
Pane Beneši, to, co píšete o omezení doby parkování před poštou, je velmi dobrý nápad. Předám ho k projednání v pořádkové a bezpečnostní komisi a také do rady města. Dále to musíme projednat s dopravní policií a s vlastníkem komunikace 327/II, kterým je Královéhradecký kraj.

Vážený pane starosto, tento týden se zase objevilo u městského úřadu lešení. Údajně začala oprava tři roky staré fasády. V zápisech z jednání rady města lze vyčíst, že jde o nápravu závad, a proto bych se chtěl zeptat, proč se tato oprava provádí až teď. Jak je možné, že si pracovník města, který byl zodpovědný za převzetí minulého díla, ničeho nevšiml. Zároveň by mě zajímalo, jak byl za tuto nekvalitní práci odměněn a zda opět bude na letošní opravu dohlížet, anebo se o to postará skutečný odborník. (Artur)
Milý Arture, na budově radnice reklamujeme v záruce fasádu. jedná se o závady typu nekvalitně lepených spojů bosáží a šambrán. Generální dodavatel závady, které se v záruční době objevily, uznal a budou opraveny. Mimochodem, jedná se o nové stavební technologie, jsou památkáři uznávané, ale subdodavatel neodvedl kvalitní práci. Pracovník města, který dohlížel na zhotovení fasády, zjistil nedostatky a inicioval opravu v záruce. Není důvod nikoho trestat, ale spíše pochválit. Po opravě spojů dílů fasády bude tato opatřena celá novým nátěrem a záruka se prodlouží.

Vážený pane starosto, po přečtení Chlumeckých listů číslo 6 jsem nabyl dojmu, že vám knihovna je „trnem v oku“. Jak se dozvídáme ze sdělovacích prostředků, mnoho okolních měst a vesnic se pyšní novými, moderními nebo zmodernizovanými knihovnami, ale ta naše za ta dlouhá léta, co ji navštěvuji, žádnými moderními změnami neprošla. Přesto tuto knihovnu rád navštěvuji, protože mi vždy ochotné pracovnice poradí a pomůžou. Podle mého názoru tato organizace nikdy nemůže být výdělečná, protože je to hlavně služba pro občany. Doufám, že také v příštích Listech rozeberete finanční hospodaření ostatních organizací závislých na financích města: Klicperův dům, Loreta, Občanské centrum, Technické služby, sportovci a jiné, aby bylo možno posoudit hospodaření všech. (čtenář)
To, co zmiňujete, je velká pravda. Pouze odmítám, že by mi naše knihovna byla trnem v oku. Sám jsem byl nadprůměrným čtenářem a knihovna ve městě je jedním ze základů kulturního života. Chlumecká knihovna je umístěna v sokolovně, kde Sokolu platíme roční holé nájemné 72 000 korun. Vyskytují se názory, že bychom měli knihovnu přestěhovat například do Říhova domu, který patří městu. Knihovna v sokolovně nemá bezbariérový vstup do prvního patra a technicky je to skoro nemožné. Říhův dům je však mimo centrum a je obava, že především děti (také přespolní, čekající na autobusy) by sem tolik nechodily a navíc bychom zlikvidovali malý sál na taneční akce. Sokolu by nastal problém s využitím interiéru a přišel by o nájemné, které je pro něj a jeho činnost potřebné. Další variantou je umístění knihovny v budově „okresáku“, patřící nyní PČR, zde výtah je, ale prostory jsou poloviční. Město současnou knihovnu vydatně podporuje a také podporovat bude, má mnoho čtenářů, je po hradecké knihovně druhou největší v okrese.