„Nebyli jsme úspěšní se žádostí u státních dotačních fondů. Nyní se pokusíme uspět v regionu. Myslím si, že šanci máme velmi dobrou,“ potvrdil starosta města Miroslav Uchytil. Podle původních plánů už se s obnovou mělo začít v loňském roce. Nedostatek peněz však poslal třicetimilionový projekt k ledu.

Nyní město experimentuje s různými zdroji vody, které by koupaliště napouštěly. Bazén je prozatím plněn vodou z říčky Bystřice, avšak kvalita vody je velmi různá. Také průtok není stabilní.

„Proto jsme nyní provedli dva hloubkové vrty, ze kterých koupaliště doplňujeme. Zkoumáme jejich vydatnost a v současné době jsme schopni zabezpečit průtok pět metrů krychlových za vteřinu,“ pochlubil se starosta.

„Vrty se spodní vodou by se měly stát hlavním zdrojem pro zrekonstruované koupaliště,“ potvrdil provozovatel Jan Vopátek. Město by tak získalo velmi kvalitní a levný zdroj vody, jak poznamenal starosta Miroslav Uchytil.

Chlumec se nyní pyšní největším koupalištěm v České republice, avšak jeho provoz je už nadále pro město neúnosný. S ohledem na náročné hygienické normy radnice musela přikročit k razantnímu kroku.

„Není možné nadále zabezpečit kvalitní vodu v tak obrovském objemu jako je jedenáct tisíc metrů krychlových vody. Množství chemikálií a finanční náklady jsou neúnosné. Proto se město rozhodlo koupaliště zmenšit,“ vysvětlil starosta.

Vloni byla již hotová kompletní projektová dokumentace. Podle ní by mělo být koupaliště zmenšeno z původních 11 tisíc metrů krychlových na 3500 metrů krychlových vody. Přesto i nadále zůstane největším koupalištěm ve východních Čechách.

Nově by měl uprostřed vzniknout ostrůvek ve tvaru rejnoka, který by byl přístupný také ze souše po dřevěném mostě. Okolo hodlá město vybudovat několik dalších skluzavek a postřikovačů. Postavena bude i vodní stěna.(sir)