„Nebudeme moci otevřít na začátku sezony, ale chtěli bychom slavnostně zahájit provoz začátkem srpna,“ upřesnil starosta města Miroslav Uchytil. Přestavba už nevyhovujícího areálu na moderní středisko přijde nyní na 19 milionů korun. V této etapě je zahrnuto především zmenšení bazénu, vybudování středového ostrova a vodních postřikovačů. „Do budoucna bychom chtěli také zlepšit ubytovací zázemí. Chatičky budou modernější a komfortnější. V úvahu přichází i beach volejbalové hřiště,“ dodal Uchytil.

PSALI JSME: Rozpočet Chlumce počítá i se stavbou koupaliště

Konkrétní obrysy už má návrh rozpočtu města na příští rok. Chlumec v něm počítá s výdaji přesahujícími 126 milionů korun.

Příjmy budou o více než 38 milionů nižší. Vzniklý schodek však radnice plánuje dorovnat z úspor, které se jí podařilo nastřádat v předchozích letech.

„Tímto způsobem se deficitní rozpočet vyrovná. Zapojení vlastních prostředků z přebytku hospodaření předchozích let není nic neobvyklého,“ uvedl starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil. Po dlouhém rozvažování a hledání peněz se nakonec podařilo do plánů na rok 2010 zařadit kompletní přestavbu koupaliště. Ta by měla v příštím roce spolknout více než 19 milionů.

Další objemný díl peněz připadne na rekonstrukci a nové vybavení základní školy. Počítáno je s téměř deseti miliony. „V této částce je však zahrnuta dotace z evropských fondů,“ dodal starosta Uchytil. Šestimilionový díl připadne také na výstavbu další etapy sportovního areálu Pod Sokolovnou.

Vloni město ve svém návrhu počítalo s výdaji přesahujícími 109 milionů.