Do oprav konkrétních vozovek a chodníků letos Technické služby města Hradce Králové investují šestadvacet milionů korun. Většina akcí je již hotova, na některých ale právě v této době ještě pracovníci technických služeb finišují a další opravy čekají na zahájení.

Lidé si již například libují, že jsou opraveny středové chodníky v Lipkách, které ještě doplnily prvky pro zrakově postižené a nevidomé, ale také lavičky, odpadkové koše či nové stromy.

Pozornost nejen obyvatel Slezského Předměstí nyní poutá prostor u hotelu Alessandria, kde finišují opravy chodníku za více než půl milionu korun.

„Jde o hodně frekventované místo a o opravy nás požádala komise a odsouhlasila si místní samosprávy. Lidé sem jezdí do zdravotnického střediska, ale také do nedalekých škol, je zde zastávka městské hromadné dopravy. Žádost tedy byla na místě. Byla tu stará betonová dlažba ještě z konce minulého století, kterou nahradí dlažba zámková v kombinaci s asfaltovým povrchem. Práce dodavatelské firmy i technických služeb by se měly uzavřít koncem září.

Prostranství by měly ještě doplnit dva nové stromy,“ řekl nám Tomáš Pospíšil, který má v Technických službách města Hradce Králové právě opravy chodníků a vozovek na starosti.

Ještě do konce září by měla také být hotova oprava pravé strany chodníku ve Smiřické ulici ve Věkoších.

Další opravy chodníku budou od září do října probíhat v Úprkově ulici v Malšovicích a zhruba tři čtvrtě milionu korun má stát oprava chodníku v Hálkově ulici na Pražském Předměstí. „V tomto případě práci koordinujeme s plynaři, abychom se společně k opravám nemuseli opakovaně vracet.V současné době už oprava chodníku probíhá a dokončení je naplánováno letošní polovinu října,,“ doplnil Pospíšil.

Jak dodal, mezi největší opravy vozovek patří ta ve Vrázově ulici na Slezském Předměstí. „Nedalo se již déle čekat. Vozovka byla ve velmi špatném stavu a přitom Vrázova ulice patří k významným spojnicím na Slezské Předměstí. Zatím se připravuje, před samotnými opravami se tu totiž ještě dělá nová voda a pak přijde na řadu dodavatelská firma. Opravy za více než 1,3 milionu korun by měly být dokončeny letos v říjnu.