Vede Hradecko

Z pátečních informací hygieniků je ovšem zřejmé, že chřipka ustoupila – přesně před týdnem bylo nemocných 1867 na sto tisíc lidí. „Nejvyšší nemocnost zůstává na Hradecku, naopak nejméně nemocných bylo nahlášeno z Rychnovska. Aktuální situaci hodnotíme jako pokračující epidemii akutních respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového původu,“ potvrdila mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí s tím, že hygienici od začátku letošního roku registrují celkem šestadvacet případů klinicky závažných onemocnění chřipkou, z toho jedno úmrtí.

Zákaz návštěv trvá v nemocnicích v Trutnově a v Novém Bydžově. Hradecká fakultní nemocnice zakázala návštěvy jen na některých klinikách.

V souvislosti s aktuálním výskytem chřipkových onemocnění platí zákaz návštěv v nemocnicích v Trutnově a Novém Bydžově. Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové návštěvy zrušili pouze na některých rizikových odděleních a klinikách: platí nařízení z 31. ledna, které zakazuje návštěvy na celé 4. interní klinice, onkologické klinice, plicní klinice a na klinice infekčních nemocí, dále na 3. interní klinice – oddělení A a G, JIP A+ B a na porodnicko – gynekologické klinice, na odděleních s hospitalizovanými novorozenci. Na ostatních odděleních se mohou návštěvy pacientů pohybovat pouze s nasazenou obličejovou rouškou.

Asijští studenti jsou v domácí karanténě

Univerzita Hradec Králové momentálně řeší aktuální hrozbu šíření koronaviru. Na doporučení krajské hygienické stanice vždy na 14 dní separuje studenty z Číny a Hongkongu, kteří se vracejí ze zimních prázdnin. Zhruba desítka asijských studentů hradecké univerzity se neúčastní výuky ani případné praxe, ale pobývá v oddělených pokojích na Palachových kolejích na Moravském Předměstí. „Používají roušky a zůstávají na kolejích. Vyčlenili jsme pro ně člověka, který jim nakupuje, případně jim zajišťuje další základní potřeby,“ uvedl mluvčí Univerzity Hradec Králové Jakub Novák.