„Nemocnice v Novém Bydžově vyhlašuje z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění zákaz návštěv od 8. 2. 2024 do odvolání,“ informuje na webu Oblastní nemocnice Jičín, pod kterou spadá i ta novobydžovská.

Výjimky jsou možné po domluvě s ošetřujícím lékařem, a to pouze v odůvodněných případech. Jako příklad nemocnice uvádí otce u porodu i na šestinedělí a závažné zdravotní stavy.

Seniorce přispěchali na pomoc hradečtí strážníci.
Panelovým domem v Hradci se ozývalo volání o pomoc. Seniorka se nemohla hýbat

Fakultní nemocnice Hradec Králové návštěvy pacientů zatím jen omezila. Aby lidé mohli za svými blízkými do nemocnice, potřebují povolení. „S ohledem na nárůst počtů případů chřipky a akutních respiračních infekcí v královéhradeckém kraji jsou s platností od 6.2.2024 omezeny návštěvy všech hospitalizovaných pacientů. Návštěvy hospitalizovaných pacientů jsou povolené pouze po dohodě s ošetřujícím personálem jednotlivých pracovišť,“ uvádí na webu fakultní nemocnice hygienička Lenka Hobzová.

Pokud personál návštěvu povolí, je důrazně doporučeno použití roušek či respirátorů jako prevence šíření infekcí. „Navštěvující osoby by měly návštěvu odložit, pokud mají příznaky infekčního onemocnění nebo pokud jsou ve společné domácnosti v kontaktu s osobami s respiračním onemocněním. Dále je doporučeno omezit počet navštěvujících osob tak, aby bylo možné dodržovat bezpečný odstup osob, zejména na vícelůžkových pokojích,“ doplňuje Lenka Hobzová.

Ředitel krajské pobočky Úřadu práce v Hradci Králové Martin Horák
Lidí bez práce v Královéhradeckém kraji bylo v lednu o stovky více

Také návštěvy hospitalizovaných dětí nemocnice žádá o dodržování protiepidemických opatření, jako je používání roušky či respirátoru, a omezení počtu osob na pokoji. „Při hospitalizaci dětí na vícelůžkových pokojích se rodiče mohou u dětí na návštěvě vystřídat,“ podotýká hygienička.

Mohlo by vás zajímat: Parkování v hradecké nemocnici? Místo hledejte na sídlišti nebo jeďte autobusem

Zdroj: Deník/Stanislav Ďoubal