Hygienici aktuálně evidují v Královéhradeckém kraji celkem 1 160 nemocných akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 000 obyvatel. Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje (KHS KHK) o tom informovala na svém webu.

Nejvíce nemocných je mezi dětmi do 5 let a ve věkové skupině 15 až 24 let. Naopak nejméně nemocné jsou osoby nad 65 let a ve věkové skupině 25 až 64 let. Nejvyšší nemocnost je aktuálně na Hradecku, nejnižší na Náchodsku.

Nebezpečná krása, korál Clavularia sp
Čtyřčlennou rodinu z Hradce otrávil korál. Při čištění mořského akvária

V jednom případě mělo onemocnění chřipkou fatální následky. „V aktuální sezóně vykazujeme v Královéhradeckém kraji 2 případy klinicky závažného onemocnění chřipkou, z toho v 1 případě došlo k úmrtí,“ uvádí hygienici.

Co se týče covidu, počet nemocných podle statistiky zdánlivě klesá. Za poslední týden bylo hygienikům nahlášeno v Královéhradeckém kraji celkem 191 případů onemocnění covidem-19, což je o zhruba 40 procent méně v porovnání s týdnem předcházejícím. Jak ale Deníku vysvětlila mluvčí KHS KHK Veronika Krejčí, nemocných může být reálně více: „Je ale potřeba si uvědomit, že toto číslo bude s velkou pravděpodobností podhodnocené, řada nemocných vůbec test na covid-19 neabsolvuje.“

Nepřehlédněte: První v Česku. Krkonošské gymnázium má robota Edgara, podepsal smlouvu s krajem

Zdroj: Deník/Jan Braun