Kvůli chřipce na zavírání základních škol v Pardubicích zatím nedojde, nemocnost však někde překročila hranici, kdy už se o tom musí uvažovat.

„Z ministerstva školství přišly jasné směrnice, kdy školu případně uzavřít. Nemocnost žáků i učitelů by se musela pohybovat od 15 až 20 procent výše. Na naší škole je však vše v normálu, v každé třídě chybí jeden, dva žáci,“ vysvětlila ředitelka pardubické Základní školy Dubina.

Nad hranicí dvacet procent včera byla Základní škola v ulici Josefa Ressla na Dukle.

„Doma zůstalo sedmadvacet procent žáků. Podle směrnice jsme tedy kontaktovali Krajskou hygienickou stanici a magistrát města. Po konzultaci s nimi jsme se rozhodli, že školu zavírat nebudeme a ještě počkáme,“ uvedla ředitelka Základní školy Josefa Ressla Světlana Divecká.

Nemocné jsou prý děti hlavně ve dvou třídách. „Chybí žáci ze dvou tříd, kteří si nemoc předávají mezi sebou. Dotčené ročníky jsme sloučili a učí se dál. Podle Krajské hygienické stanice se nemocnost ještě zhorší, takže školu případně zavřeme později,“ dodala Divecká.

V Pardubické krajské nemocnici se včera léčili dva pacienti s prasečí chřipkou, podle mluvčí mají oba lehký průběh nemoci.

Pavla Svítková