Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Hlavně nepřijet s prázdnýma rukama

Měli jsme jenom čtrnáct dní po svatbě, když nás moje novopečená tchyně pozvala na rodinnou sešlost.

Nešlo o žádnou velkou oslavu, spíše příjemné letní posezení na zahradě s grilovaným masem a dobrým pivem. Ale jako čerstvá snacha jsem docela dlouho přemýšlela o tom, co bych přivezla s sebou, abychom nepřijeli s prázdnýma rukama.

Masa bude hodně, koláčů a dortíků taky, říkala jsem si, tak jsem se nakonec rozhodla pro coleslaw, tedy „můj“ vynikající zdravý salát, který jsem dělala ráda a prý i dobře.

Považovala jsem to za nejlepší doplněk k prorostlé krkovici a moučníkům, prostě něco trochu zdravého do té hory tučného jídla. Ať manželovi rodiče vidí, jak mi jde o zdraví jejich syna, řekla jsem si a pustila se do toho.

Zdravé a originální, to určitě zabere

Nakoupila jsem suroviny a udělala velkou mísu salátu.

Dala jsem si záležet, vršek jsem dokonce kreativně ozdobila zeleninou, nejsem přece žádná tuctová kuchta, ale šmrncovní, nápaditá novomanželka.

Přikryla jsem salát fólií a dala na chvíli do ledničky, než se připravíme k odjezdu. V duchu jsem se musela pochválit, protože vypadal i chutnal opravdu báječně.

Za necelou hodinku už na mne volal můj drahý od auta a hlásil odjezd. Vytáhla jsem salát z lednice a běžela k autu.

Když jsem ale seběhla ze schodů, uvědomila jsem si, že jsem si zapomněla na schodech kabelku. Tak jsem položila mísu na střechu auta a zaběhla pro ni. Manžel byl trochu nervózní, že už jsme měli být na cestě, že mi všechno vždycky hrozně trvá a podobně. Ale za vteřinku jsem byla zpátky, dosedla jsem vedle něj a rozjeli jsme se.

Chlouba kuchyně mezi stěrači

Téměř v tutéž chvíli jsem vyděšeně zjistila, že mám na klíně sice kabelku, ale mísa se salátem nikde.

Nejprve můj pohled zamířil na zadní sedadlo v domnění, že byl manžel tak bystrý, vyskočil před domem z auta a salát přehodil ze střechy na sedadlo. To jsem se ale zmýlila.

Se stoprocentní jistotou, že se mísa salátu veze na střeše našeho auta, jsem zcela logicky zavelela: „Stůj, salát!“ Na což manžel taktéž zcela logicky zareagoval tím, že prudce dupl na brzdu. A stalo se, co se stát muselo. Mísa se převrhla a my jsme jen bezradně sledovali, jak nám celý její obsah pomalu stéká po předním skle na kapotu auta.

Chtělo se mi brečet. Přesněji řečeno, nejdřív jsem se rozbulela a pak jsem začala nadávat mému manželovi, proč brzdil tak nešetrně. On se právem ohradil, že o salátu na střeše nevěděl, ale jakékoliv jeho logické připomínky mi byly v tu chvíli úplně jedno. Byla jsem naprosto zoufalá z toho, že můj výtvor nebude ozdobou stolu a že přijedeme na první oficiální příbuzenskou návštěvu s prázdnou.

Po zbytek cesty jsme spolu nepromluvili ani slovo a v této veskrze romantické posvatební náladě jsme dorazili k rodičům mého manžela. Když mne paní tchyně viděla ubrečenou a svého syna naštvaného, pustila se hned do něj, co mi provedl, protože „ženský přeci musí držet spolu“.

V ten okamžik jsem se teprve uklidnila. Uvědomila jsem si totiž, že na salátu smíchaném s prachem z našeho auta, který teď vypadal dost nevábně, vůbec nezáleží.

Důležitější pro mne v tu chvíli byl pocit, že mám skvělou tchyni a samozřejmě toho nejúžasnějšího manžela!

Čtenářka Simona K., východní Čechy

Deník pomáhá

Potřebujete se „vypsat“ z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.