Za výlohami bývalých Mléčných lahůdek na Ulrichově náměstí už se hromadí nábytek a vše nasvědčuje tomu, že se tam zanedlouho bude otevírat nová kavárna z řetězce CrossCafe.

„Je to tak, mluví se o 3. červnu, ale ještě to s nájemcem upřesňujeme," potvrdil Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku hradeckého magistrátu.

Kavárna bude nekuřácká, v moderním designu a nabízet bude různé druhy kávy, dezerty, koláče…

„V kavárně bude pracovat pět zaměstnanců, kromě posezení a občerstvení nabízíme i pracovní stoly s možností připojení k internetu a elektrickou zásuvkou," uvedl Petr Juppa, marketingový manažer řetězce.

Dříve podnikateli trochu opomíjená Gočárova třída se začíná probouzet. „Musím říci, že asi tak za poslední rok bych potřeboval více městských domů, o pronájmy nebytových prostor je poměrně zájem," říká Ondřej Votroubek. Záleží samozřejmě na lokalitě.

Například do nemovitosti na třídě Karla IV. naproti restauraci Escobara se nikomu moc nechce. „Tam je to opravdu špatné, asi nějaké hluché místo. Přitom nedaleko ve Škroupově ulici jsme nedávno měli pět až šest zájemců o nebytový prostor," přemýšlí vedoucí odboru správy majetku.

Pro podnikatele je nájem od města přece jen příznivější, realitní kanceláře chtějí až o několik stokorun za metr čtverečný více.