„Je to tak. Rozhodli jsme se definitivně pro Hradec Králové. Teď ale bohužel nemůžu mluvit. Jsem na dálnici a řídím,“ potvrdil včera v podvečer Aleš Cabicar z pořádající firmy Czech Airshow Agency.

CIAF z Brna vyhnal sílící civilní letecký provoz a také vedení tamního krajského úřadu, které už pro letošní rok nepočítalo s podporou akce, již každoročně navštěvují desítky tisíc lidí.

Hradecká radnice uždotaci organizátorům přislíbila. „Zastupitelé schválili příspěvek ve výši dvou a půl milionu korun. Ale pod podmínkou, že CIAF v Hradci zůstane nejméně pět let. A na dalších pět let budeme mít opci,“ uvedl primátor Otakar Divíšek. Podle vedení magistrátu by přibližně stejnou částku měl uvolnit také kraj.

„Radní zatím žádnou žádost pořadatelů CIAF neprojednávali. Pokud vím, tak kraj schválil pouze příspěvek půl milionu korun na letecký den IFD, který bude v Hradci v červnu,“ řekl Jiří Hošna z tiskového oddělení kraje.

Účast na letošní show CIAF už podle webových stránek pořadatelů přislíbila letectva Belgie, Jordánska, Polska, USA a také NATO.