„Byly to naprosto perfektní dvě hodiny plné skvělého souznění a zábavy. Publikum bylo výborné. Myslím, že je to i díky knihovnici Janě Žárské, která je podle mě doslova kulturním duchem Černilova," nemohl si vynachválit besedu básník Josef Pepson Snětivý.

Na besedě proložené muzikou a zpěvem padaly dotazy týkající se  tvorby obou autorů, a to současné i budoucí. „On Miloň je hrozně skromnej člověk. Vždycky říká, že ani nic nemá a pak to, s čim přijde, je naprosto perfektní. Vydal jsem mu už několik knížek," říká Snětivý, který se kromě poetické tvorby věnuje i svému nakladatelství. A kdy zas do Černilova přijedou? Prý za pár měsíců.

Miloň Čepelka hostem Českého rozhlasu Hradec Králové.Miloň Čepelka – autor her, básní i novel

Miloň Čepelka je český básník, prozaik, textař, herec, scenárista, moderátor a cimrmanolog. Jeho tvář je známá především z Divadla Járy Cimrmana. Jinak působil i v Československém rozhlasu, kam roku 1961 nastoupil jako redaktor. Roku 1969, aby předešel připravovanému vyhazovu na začátku normalizace, z rozhlasu dobrovolně odešel „na volnou nohu".

Je autorem několika televizních a rozhlasových her, pohádek, básnických sbírek, tří novel a jedné knihy povídek. Na trh během své kariéry například uvedl: Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví, Poklesky rozverné snoubenky či titul Bezdětný otec a syn.