Spoluvlastníka hradeckého hokejového klubu, společnost Mountfield, kupuje čínská Eurasia Development Group Limited. Zda bude obchod něco znamenat pro hradecký hokej je zatím velkou neznámou. Mountfield vlastní padesát procent hokejového klubu a figuruje i v jeho názvu. Druhou polovinu akcií vlastní krajské město.

Jeho vedení se o obchodu dozvědělo od novinářů. „Prodej podílu ve firmě Mountfield je privátní věcí vlastníka. Město o této transakci předem informováno nebylo. Je to pro nás nová informace, s níž budeme pracovat," uvedla tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková. Hradec má se společností Mountfield podepsánu dohodu o výkonu akcionářských práv. V roce 2013 ji schválilo zastupitelstvo. Je podepsána na šest let a nemůže být ukončena výpovědí. Odstoupit se od ní dá pouze v případě jejího významného porušení. „Město nepředpokládá žádné změny ve vztahu se společností Mountfield, i když vyloučit se to samozřejmě nedá," dodala mluvčí Vlčková.

Vyjádření prezidenta klubu Mountfield HK Miroslava Schöna
close Prezident hokejového klubu Mountfield HK Miroslav Schön. info Zdroj: Deník/ Ondřej Littera zoom_in Ve středu 14. prosince 2016 byla uveřejněna informace, že majoritní vlastník společnosti Mountfield a.s. Ing. Ivan Drbohlav prodal svůj podíl zahraniční investiční firmě Eurasia Development Group Limited. K této záležitosti se vyjadřuje prezident klubu a předseda představenstva Mountfield HK, a.s. Ing. Miroslav Schön:

Vážení sportovní přátelé,
Ing. Ivan Drbohlav již delší dobu zvažoval spojení se silným partnerem. V minulých dnech byla celá transakce ukončena a do firmy Mountfield a.s. vstoupil nový akcionář. Co to znamená pro náš hokejový klub? Nový akcionář potvrdil, že bude respektovat všechny uzavřené smluvní závazky, tedy i akcionářskou smlouvu mezi Mountfield a.s. a městem Hradec Králové. V případě zájmu Města je i připraven projednat její prodloužení na další, minimálně šestileté období.

Já osobně jsem si svůj podíl ve firmě Mountfield a.s. ponechal a byl jsem potvrzen ve funkci místopředsedy představenstva. I nadále zůstávám v čele našeho Klubu a již nyní se těším na derby a následně na naši účast na Spenglerově poháru v Davosu.

Vážení příznivci našeho Klubu, přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí a zdraví do nového roku. A ze všeho nejvíce Vám přeji mnoho radostných okamžiků, které nám budou přinášet výsledky našich hokejistů.

Ing. Miroslav Schön, prezident a předseda představenstva Mountfield HK, a.s.