pondělí 25. července – Hladiny řek na Hradecku během víkendu naštěstí začaly klesat. V pátek museli hasiči na Rychnovsku kvůli velké vodě evakuovat několit letních táborů.

úterý 26. července
– Deník přinesl dobrou zprávu pro fanoušky motorismu. Ve Festivalparku na hradeckém letišti se totiž dokončuje stavba nového královéhradeckého okruhu CzechRing. Areál bude moci využít i veřejnost, budou se tam půjčovat motokáry.

středa 27. července
– Nová pracovní místa pro desítky lidí se v Hradci Králové vytvoří v nejbližší době. Strojírenská společnost ZVU Potez a. s. totiž v uplynulém týdnu uzavřela kontrakt na dodávku pivovaru do Gruzie o kapacitě 600 tisíc hektolitrů ročně v hodnotě téměř 130 milionů korun.

čtvrtek 28. července – V autobusu, který ve středu po půl druhé ráno havaroval na německé dálnici nedaleko obce Schwarzenfeld asi 40 kilometrů od českých hranic, cestovalo 55 fanoušků fotbalu z východní Čech. Většina z mladých lidí byla z Jaroměře, Chrudimi, Hradce Králové či Dvora Králové nad Labem. Jednadvacet cestujících bylo zraněno, 16letý fotbalista Lukáš Kašpárek z Chrudimi kolizi nepřežil.

pátek 29. července – Třebechovický betlém se dočká nové budovy. Než se začne stavět, musí se nejdříve přestěhovat do náhradních prostor. Návštěvníci se otevření dočkají v roce 2013. V současné době probíhá evidence a balení částí betlému, aby se expozice mohla přesunout.