Pomáhat mu budou tři místopředsedové, a to Vladimíra Lesenská, Martina Gabarová a Jan Morávek. Na okresní konferenci ČSSD v kosteleckém Hotelu U Splavu se sešlo 33 delegátů z pěti mistních organizací.

Do Hotelu U Splavu v neděli 3O. listopadu přijel i bývalý ministr financí a místopředseda vlády, v současnosti místopředseda ČSSD a poslanec Bohuslav Sobotka. „Na Rychnovsku jsme byl i před volbami, abych podpořil naše kandidáty do kraje a do senátu. Teď se již bilancuje, a tak jsem přijel popřát kolegům k mimořádnému úspěchu. Bavili jsme se o důvodech, proč jsme dopadli tak dobře, ale i o tom, co je třeba udělat, abychom úspěch zopakovali i v parlamentních volbách,“ uvedl nejoblíbenější politik naší scény, který obsadil vrchol žebříčku agentury STEM, kam ho vyslalo 55 procent dotázaných.

Bohuslav Sobotka považuje rychnovský region za velmi zajímavý, protože v senátních volbách zde ČSSD v minulosti nikdy neuspěla. „Ani na krajské úrovni se nám zde nedařilo, a proto máme ještě větší důvod k radosti,“ míní místopředseda ČSSD.

V Královéhradeckém kraji prý vznikla i dobrá koalice, která voličům ČSSD vadí nejméně. „Došlo ke spojení se středovými stranami a jsem tomu rád, protože koalice s ODS či KSČM by zde vzhledem k důvěře voličů, nebyla ideální,“ dodal.