Hasiči se totiž o ohni dozvěděli devět minut před půl jednou a a o deset minut později už ho měli pod kontrolou. „Šlo o starší model BMW, rok výroby 1997. Auto začalo hořet za jízdy, šlo o závadu na elektroinstalaci," řekl tiskový mluvčí hasičů Ondřej Sezima. Řidič z auta rychle vyskočil a pak jen sledoval, jak vůz v ceně 15 tisíc korun prakticky celý shořel.

Vody v korytech řek ubývá. Orlice přesto stále těší vodáky i 'koňáky'

Hradecko - Orlice mezi Bělčí nad Orlicí a Blešnem na Hradecku se o víkendu stala místem setkání koňáků i vodáků. Vody v korytech řek ubývá. Orlice přesto stále těší vodáky i 'koňáky' Ačkoli je vody v korytech letos extrémně málo, podle vodáků se za kánoemi zatím nepráší a koně si plavení také náramně užívají.

Plavení koňů v řece Orlici na Hradecku.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradecko - Letošní prázdniny jsou z pohledu vloupání zatím nejklidnější za poslední čtyři roky. Alespoň to vyplývá ze statistik kriminality Policie České republiky. Především kvůli dovoleným zůstávají po celé republice pravidelně desítky tisíc domů a bytů bez dozoru.

Jen za loňský rok bylo v období prázdnin vyloupeno 723 domů a 823 bytů, letošní léto má šanci mile překvapit. „Přestože oficiální policejní statistiky budeme znát až po prázdninách, již teď prognózy hovoří o pokračujícím poklesu," říká mluvčí společnosti TOKOZ, která se věnuje zabezpečovacím systémům, František Brož.

V Královéhradeckém kraji dokonce odborníci předpokládají o polovinu méně vloupání do rodinných domů, než tomu bylo v minulých letech. U bytů a chat potom o třetinu. „Celorepublikově by se počet krádeží vloupáním měl dostat na úroveň, která panovala před amnestií prezidenta Klause," prozrazuje optimisticky František Brož.

Na pozoru by se podle něj naopak měli mít majitelé domů a bytů v Libereckém kraji, v Moravskoslezském kraji, ve Zlínském a na Vysočině. Tam na rozdíl od klidnějších regionů totiž hrozí mírný nárůst „vloupaček".