Padesátilitrový sud piva Primátor poputuje manželům Muzikantovým na Slezské Předměstí. „Vyhrál jsem už v jednom kole pivní balíček. To, že získám hlavní výhru, jsem nečekal, ale zrovna se to hodí,“ prozrazuje s úsměvem Jaroslav Muzikant.

Manželka Hela se potutelně usmívá a dodává, že akorát, když jsme jim volali onu radostnou zprávu, tak se jejich zeť chystal zařídit koupi sudu piva. „Zeťák slaví narozeniny, tak se pivo akorát hodí. Navíc značku Primátor vůbec nezná, takže to pro něj bude premiéra,“ podotkl Muzikant. To, že se přihlásí do soutěže, bylo pro něj skoro „samozřejmostí“.

„Když je člověk už v důchodu, co by měl přes den dělat. Rád luštím křížovky nebo se i s manželkou díváme na televizní soutěže. Baví mě to a navíc si tím pořád bystřím mozek a udržuju se v kondici,“ prozrazuje důvod, proč se přihlásil do naší čtenářské soutěže. „Můj manžel je velký extrovert, zatím co já jsem spíš introvert,“ doplňuje ho manželka. Do televize by však nikdy nešel. „Tam je člověk strašně nervózní a tlačí ho čas. Doma si všechno můžu promyslet.“

Jeho soutěživost a otevřenost pramení také z celoživotní práce a zkušenosti. „Většinu života jsem strávil jako výčepní v nejrůznějších hospodách,“ prozradil Jaroslav Muzikant. Která konkrétní hospůdka byla tou, jež jim pomohla k výhře, ani neví. „Hlasovali jsme s manželkou v každém kole a pokaždé pro nějakou jinou restauraci. Máme jich oblíbených víc,“ říká.

A dodává, že s manželkou hodnotí restauraci hlavně podle jídla. „Jezdíme se do hospůdky dobře najíst.“ V nejbližší době mají v plánu navštívit restauraci v Bělečku. „Dělají tam specialitu 'sloní uši'. Jsou to řízky přes celý talíř. Tak se necháme překvapit.“

 

Nejúspěšnější hospůdky Hradecka

1. Penzion a restaurace U Svatého Jana – Svobod. Dvory

2. Hospoda Na rozcestí - Radíkovice

3. Vinárna Hacienda – Hradec Králové 12

4. C.K. restaurant Ferdinanda D´Este – Hradec Králové 3

5. Country hospoda U Formana – Roudnice

6. Hospoda Pod strání – Hradec Králové 6

Restaurant Na statku – Kukleny

Restaurace Cejnarka – Předměřice nad Labem

7. Hostinec U jelena – Hradec Králové 2

8. Restaurace Oáza u Ságnerů – Nechanice

9. Restaurace Pod terasami – Hradec Králové 3

10. Hostinec U skanzenu – Krňovice

Obecní hospoda Býšť

Restaurace Na roli – Třebechovice pod Orebem