Když loni 1. května skončil dlouholetý spor mezi společností CTP a hradeckou radnicí, mnuly si obě strany sporu ruce. Radnice dostala od developera bolestné v podobě 15 milionů korun, které později využila na výstavbu parkoviště u nemocnice a CTP počítalo s tím, že během pár měsíců opět na stavbu pustí dělníky. Ti je měli dokompletovat do konce roku 2019. Jenže se ukázalo, že během pětiletého sporu pozbyla některá již vydaná povolení platnosti.

Staví se už od roku 2014

Firma CTP začala haly stavět na podzim roku 2014. V březnu 2015 firma na několikátou výzvu úřadů zastavila stavbu. 1. května roku 2019 uzavřela firma smír s hradeckou radnicí.

Developer tak rozjel další kolečka jednání s úřady, které však stále návrat dělníků na staveniště odsouvají. „Posledních osmnáct měsíců intenzivně komunikujeme se všemi dotčenými úřady. A jelikož víme, že je naše stavba v Hradci Králové velmi citlivé téma, nechceme nic uspěchat,“ řekl regionální ředitel CTP David Chládek, který na sklonku týdne chce o aktuálním vývoji informovat i hradeckého primátora Alexandra Hrabálka.

„Snad už je vše na dobré cestě. Pana primátora budu informovat o tom, že máme již připraveny všechny dokumenty pro znovuobnovení všech řízení. Aktuálně dojednáváme poslední drobnosti,“ uvedl David Chládek a dodal, že vše směřuje k tomu, aby všechna povolení byla vydána do konce letošního roku.

Povolení by mělo obsahovat i dopravní napojení skladového areálu přes Svinarskou ulici, které je v současné době povoleno pouze dočasně, protože tímto územím povede propojení na plánovanou severní tangentu. Do roku 2025 bude muset CTP své haly napojit novou komunikací na západním okraji areálu.

„Pro získání všech povolení děláme maximum. A pokud se nám podaří všechna potřebná razítka získat do konce letošního roku, v což pevně doufám, tak chceme haly dokončit v první polovině příštího roku,“ dodal regionální ředitel s tím, že v současné době však ještě není rozhodnuto o jejich využití: „Pokud nemáme všechna razítka, tak by bylo neprofesionální haly v tuto chvíli nabízet. Nicméně doufám, že již na konci roku budeme moudřejší a dostojíme všem svým závazkům.“