Do konce roku získala firma CTP čas, aby přemluvila hradeckou radnici ke spolupráci. Stavební úřad totiž nizozemské společnosti vyhověl v žádosti o prodloužení pozastavení řízení o dodatečném stavebním povolení. „Bylo to na naši žádost, původně jsme žádali už koncem minulého roku o přerušení na dvanáct měsíců, stavební úřad v té době usoudil, že čtyři měsíce jsou dostačující. Teď nám vyhověl až do konce roku," potvrdil právní zástupce společnosti CTP Luboš Zajíček.

Podle něj developer uvedl jako důvod o odklad rozhodnutí jednání, o přístupové cestě s hradeckým magistrátem. „Posouváme se dál," dodal Zajíček.

Jeho slova ale vyvrací náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich: „Na jednání zastupitelstva rozhodně nic ohledně hal CTP ani příjezdové komunikace nepřipravujeme. Naše stanovisko je stále stejné," uvedl Vedlich. Zastupitelé v prosinci hlasovali podruhé o souhlasu k užívání příjezdové cesty, která je pro dostavbu hal na okraji Hradce klíčová. Nedali ji.

Hradecký primátor i další zástupci města se již dříve vyjádřili, že by měly černé haly jít k zemi. Nizozemský investor přišel loni s nabídkou sedmi milionů korun na projekt, který si radnice vybere. Neuspěl a někteří zastupitelé dokonce označili jednání jako korupční.

V březnu pak přišla na magistrát nabídka patnácti milionů korun od firmy PSG z Otrokovic, která je subdodavatelem CTP, jako kompenzaci městu, pokud bude moci dostavět skladové haly.

Protahování řízení se nelíbí také Kruhu pro občanskou společnost. „Investor měl přes rok čas dodat všechny potřebné dokumenty. Už to mi připadá jako dlouhá doba a zbytečně benevolentní přístup," vysvětlil za spolek Aleš Dohnal. Podle něj měli úředníci žádost zamítnout, neudělit dodatečné stavební povolení, protože město do dnešního dne CTP nepovolilo rozšířit příjezdovou cestu, a zahájit řízení o odstranění stavby.