Dvanáct zastupitelů nepřesvědčila ani vějička v podobě 15 milionů, které developer za souhlasné stanovisko Hradci přislíbil. Již před hlasováním bylo jasné, že koalice nedá dokupy všechny své hlasy, které by k souhlasu stačily. Trojice zástupců zelených již před hlasováním deklarovala, že bude proti. Proti však byly i dva zástupci koaliční ANO (Jan Groh a Jan Marek). Tyto hlasy nevykompenzovali ani „přeběhlíci“ z HDK (Romana Lišková a Ladislav Škorpil), kteří oproti svým kolegům z HDK hlasovali pro ukončení sporu.

Jak kdo hlasoval:
Jiří Bláha (ODS) - Pro
Pavel Bulíček (Piráti) - Nepřítomen
Jan Čáp (KPH) - Proti
Aleš Dohnal (Piráti) - Nepřítomen
Romana Dusová (HDK) - Proti
Zdeněk Fink (HDK) - Proti
Libuše Friedlová (ANO) - Pro
Jiří Gelbič (ANO) - Pro
Jan Groh (ANO) - Proti
Martin Hanousek (ZPHZ) - Proti
Alois Havrda (KSČM) - Zdržel se
Jan Holásek (HDK) - Proti
Alexandr Hrabálek (Nestr. za ODS) - Pro
Jiří Kos (ANO) - Pro
Ivo Králíček (ZPHZ) - Proti
Jiří Langer (ANO) - Pro
Romana Lišková (HDK) - Pro
Anna Maclová (KPH) - Zdržela se
Pavel Marek (ANO) - Proti
Jiří Mašek (ANO) - Nepřítomen
Eva Matyášová (ANO) - Nepřítomna
Michal Moravec (ODS) - Pro
Věra Pourová (ANO) - Pro
Martin Soukup (ODS) - Pro
Jiří Sova (HDK) - Proti
Pavlína Springerová (HDK) - Proti
Ladislav Škorpil (HDK) - Pro
Táňa Šormová (KSČM) - Proti
Monika Štayrová (ANO) - Pro
Lubomír Štěpán (KSČM) - Pro
Andrea Turková (ANO) - Pro
Pavel Vacek (Piráti) - Zdržel se
Oldřich Vlasák (ODS) - Pro
Jiří Vojáček (KPH) - Zdržel se
Pavel Vrbický (Piráti) - Zdržel se
Adam Záruba (ZPHZ) - Proti
Jan Zeman (Piráti) - Zdržel se

Přítomných - 33
Pro - 15
Proti - 12
Zdrželo se - 6

Jazýčkem na vahách tak zůstává jeden zástupce KSČM, jenž byl také pro ukončení, a také Piráti, kteří se hlasování zdrželi, ale přislíbili, že se při příštím hlasování určitě volby zúčastní. Kauza CTP tak i nadále zůstáva otevřena. „Budeme jednat dál. Máme tady postavenou halu a o jejím osudu budeme muset ještě přemýšlet. Nezdrželi jsme se snad z důvodu, že bychom nesouhlasili, ale jedno i druhé řešení je pro nás špatné. Ale také nechceme, aby lidé dál jezdili kolem zbořeniště,“ nechal se krátce po jednání slyšet zástupce Pirátů Pavel Vrbický.

Regionální ředitel CTP Zdeněk Apeltauer odjížděl po hlasování skleslý, ale dál doufá, že se obě strany nevrátí k zákopové válce a vyhrožování soudy. „Rozhodnutí mě velmi mrzí. Nicméně jej respektuji a budeme dál jednat. Našim záměrem není, aby haly takto stály ještě měsíce a roky,“ řekl zástupce CTP a osvětlil, proč s městem dál jedná o smíru: „Chceme najít nějakou cestu společné dohody. Rozhodně nepreferuji soudní cestu. Nicméně i interní názory v CTP jsou rozdílné, ale zatím převažují ty mé, tedy jít cestou smíru. I proto jsme stáhli žaloby. To jsme považovali za správný krok.“

Podle exprimátora Zdeňka Finka se však v jednání CTP s příchodem nového vedení nic nezměnilo. Jen jeho rétorika. „Mně už snad ani nevadí, že jednání CTP bylo od začátku odporné, ale že by tu měla být velká dopravní zátěž, která počítá až se sty kamiony denně. Podle mě to vše nakonec skončí soudním sporem,“ uvedl bývalý první muž hradecké radnice, kterého neobměkčila ani slova omluv nového vedení CTP: „Nic se nezměnilo. Jen rétorika.“

Zapojení soudů se chce naopak vyhnout současný primátor Alexandr Hrabálek, který doufal, že se vše rozsekne právě na posledním zastupitelstvu. „Na první pohled to vypadá, že se to rozseklo, ale firma chce ještě jednat. Tak uvidíme, co budoucnost přinese,“ uvedl Alexandr Hrabálek.