Společnost CTP získala souhlas hradeckých zastupitelů s využitím městských pozemků a s dočasným napojením areálu na místní komunikaci. Souhlas města byl nutnou podmínkou pro vydání dodatečného stavebního povolení ze strany stavebního úřadu.

Bez povolení nezačnou

Developer teď rozjíždí soukolí, na jehož konci by mělo být stavební povolení a dokončení hal.

„Na pozemek, kde stojí rozestavěné haly, se vrátíme v úterý 14. května. Nechci však, aby to bylo bráno tak, že chceme hned stavět. Potřebujeme udělat kontrolu v jakém jsou stavební prvky stavu. Zaměříme se na stav střešního a fasádního pláště a také na statiku skeletu,“ informoval regionální ředitel CTP Zdeněk Apeltauer, který tento záměr ohlásil i na stavební úřad. „Nechci, aby to bylo interpretováno tak, že když se na stavbě nyní někdo objeví, že CTP zahájilo stavbu. Potřebujeme však informace pro dodavatelské firmy, které stavby prováděly, abychom mohli stanovit další rozpočty a připravit nové tendry,“ dodal Zdeněk Apeltauer a dodal, že současně s obhlídkou stavby nastartuje firma jednání se všemi dotčenými orgány tak, aby v co nejbližší době mohlo být vydáno pravomocné stavební povolení.

„Bez pravomocného stavebního povolení se do dalších prací na stavbě nepustíme. Pokud půjde vše podle plánů a budeme mít v ruce platné stavební povolení, chceme se na stavbu vrátit ještě letos v říjnu,“ nastínil další budoucnost rozestavěných hal Zdeněk Apeltauer a dodal, že nejprve se dělníci vrhnout na budovu, která je v nejvyšší fázi rozpracovanosti.

Tu by CTP chtělo dokončit do konce letošního roku. „Druhou budovu, která má zatím jen skelet, chceme dostat znovu do formy a připravit ji k následné dostavbě. Takový je zatím náš plán, ale opravdu se nepustíme do práce do doby, než budeme mít platné stavební povolení,“ dodal ředitel Zdeněk Apeltauer.