Projížďka městem proti drogám začala u zimního stadionu. Tým cyklistů, kteří projíždějí přes 40 měst Čech a Moravy, městem provázely hradecké děti. Cestu městem společně zakončili na Ulrichově náměstí, kde na posádku upozorňující na škodlivost drog čekalo dalších asi sto padesát dětí.

Celorepublikový Cyklo-běh upozorňuje na drogovou negramotnost u mládeže a dětí. Studie totiž naznačují, že mladí lidé, kteří nezačali brát drogy do svých jednadvaceti let, již s největší pravděpodobností s drogami nikdy nezačnou. Organizátoři akce informovali, že podle odhadů se v České republice tři sta tisíc náctiletých již dostalo do kontaktu s ilegální drogou. Podle posledního výzkumu mělo zkušenost s konopnými látkami 37 procent mladistvých ve věkové kategorii skupině 15 až 16 let. To českou mládež řadí na smutné první místo ze všech evropských zemí.

Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu čítá asi 1200 kilometrů. Celá akce bude zakončena v Praze v pátek 22. června 2018. Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. června.