V provozu bude šest pravidelných linek, které propojí nejvyšší české hory ze západu na východ a z jihu na sever. Páteřní spoj měří 118 kilometrů, vede z Harrachova přes Rokytnici, Vrchlabí a Pec pod Sněžkou na Pomezní Boudy. Na trasu navazují další linky. Turisty přepraví z Úpice přes Trutnov na Pomezní Boudy a z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna. Cyklobusy také jezdí mezi Trutnovem a Žacléřem nebo Jilemnicí a Horními Mísečkami. Zelená linka jede z Vrchlabí přes Dvůr Králové, Kuks a Hořice do Hradec Králové a zpět.

V květnu a červnu budou cyklobusy pasažéry převážet jen o víkendech, během letních prázdnin denně, v září pak ve čtvrtek, sobotu a neděli. „Jízdní řády jsou k dispozici na autobusových zastávkách nebo v krkonošských informačních centrech. Vydáno je 50 tisíc kusů propagačních letáčků s jízdními řády a tipy na výlety,“ sdělila Dáša Palátková ze Svazku měst a obcí Krkonoše, který projekt od roku 2004 organizuje.

V loňském roce cyklobusy přepisovaly historii. Přepravily rekordních, takřka 40 tisíc turistů a přes 4500 kol. Celkem najezdily víc jak 72 tisíc kilometrů.