„Polní cesta široká tři a půl metru skončí zhruba sto metrů před Černilovem, proto k ní obec vybuduje přípojku," upřesnil starosta Černilova Stanislav Javůrek. Za spojnici v šířce tří metrů obec zaplatí téměř půl milionu.

I když mají místní z nové cyklostezky radost, vše kazí vědomí, že se do Hradce na kole jinak než po silnici zatím nedostanou.

Stavbu cyklostezky, která měla následovat letos o prázdninách po rekonstrukci silničního tahu z krajského města na Slatinu, totiž brzdí majitelé pozemků, které je nutné ke stavbě vykoupit. Jenže právě tady vše uvízlo na mrtvém bodě – dosavadní jednání hradeckého magistrátu 
s vlastníky ztroskotala.

„S majiteli bychom se chtěli  v nejbližších dnech setkat a znovu jednat. Bez jejich pozemků situaci nevyřešíme," nastínil další postup výstavby dlouho plánované cyklostezky, jež by radnici měla vyjít na zhruba 10 milionů korun, náměstek primátora Jindřich Vedlich. Kdy a zda vůbec stavba začne, tedy není jisté.

„Je to velká škoda. Ti lidé si zřejmě neuvědomují, že cyklostezka je ku prospěchu všech," vyjádřil svou nelibost Pavel Tobiášek, předseda komise místní samosprávy ve Slatině.

„Když už chce magistrát udělat něco pro cyklisty, tak majitelé důležitých pozemků začnou váhat," dodal s povzdechem Tobiášek.