„Otevření dálnice výrazně snížilo počet obětí na staré cestě do Prahy soznačením I/11. Zatímco vroce 2006na této komunikaci vkraji zemřelo dvanáct lidí, vloni jich bylo pět,“ uvedla mluvčí krajské policie Iva Marková.

Na cestě, kterou řidiči už před lety překřtili na silnici smrti, také rapidně ubylo dopravních nehod. Předloni policie na I/11 vyšetřovala 378kolizí, vroce 2007jen153.

Počet těžce zraněných na silnici I/11 klesl ze 17na osm a lehce zraněných bylo vloni 33místo 59vroce2006.

Podle lékařů záchranné služby dochází nejčastěji knehodám na silnici mezi hradeckými Plačicemi a nájezdem na dálnici a silnici I/11. Přestože mrtvých na cestě do Prahy výrazně ubylo, celkový počet dopravních nehod klesl jen zhruba o60případů.

Původní silnici na Prahu dnes musí vúseku mezi Novým Městem nad Cidlinou a Hradcem používat pouze kamiony, které nesmějí sjíždět zdálnice ukrajskéhoměsta.

„Je dobře, že katastrofální situace na silnici I/11 mezi Hradcem a Poděbrady je konečně minulostí. Iproto chceme, aby stavba dálnice D11 a rychlostní silnice R35 východními Čechami pokračovala,“ řekl krajský hejtman Pavel Bradík.