„Příští čtvrtek se uskuteční schůzka, na které se rozhodne, jak velké bude zpoždění. Nyní je ale jasné, že bude minimálně čtrnáctidenní," potvrdila informaci Pavla Černá, vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Hradce Králové.

O tom, kdy přesně začne další část oprav vás budeme včas informovat.

S přechodem na druhou etapu, která je rozdělena na dvě části, dojde ke změně objízdných tras, ale i zastávek městské hromadné dopravy a jízdního řádu linky číslo 5.

Do mateřské školy cesta povede

Jakmile začne druhá etapa rekonstrukce silnice, tak směrem z centra Hradce Králové se automobily dostanou do ulice Divecká. Tudy by se také měli dostat rodiče s dětmi do místní školky. Ovšem pozor! Dopravní značka, která zakazuje vjezd mimo místních obyvatel, by ze silnice zmizet neměla.

Od Černilova 
do Piletic projedete

Směrem od Černilova se řidiči dostanou maximálně k odbočce do ulice U Jednoty. Dobrou zprávou je, že křižovatka směrem do Piletic už bude průjezdná.

Objízdná trasa pro nákladní dopravu bude stále stejná, tedy přes Třebechovice pod Orebem, Výravu a na trasu se napojí až v Libřicích.

Stavba zkomplikuje místním život nejen v dopravě, ale také se během oprav nedostanou vozidly na své pozemky. Postaráno o ně ovšem bude. „Domluvili jsme se s dělníky, že popelnice od domů vždy odvezou na svozová místa, kde je vysypou popeláři. Pak je zase vrátí na svá místa," vysvětlil Jiří Brandejs ze Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje.

Opravte nám silnici, ale neomezujte nás

Poznámka Jana Prušky:

Promiňte, musíme to opravit. Tyhle cedule jistě zná každý řidič a znamenají většinou problémy a zdržení. Trošku jiný případ je rekonstrukce Kladské ulice ve Slatině. Patnáct let místní usilovali a prosili, aby jim cestu, která se změnila v tankodrom, konečně opravili. Když nepomohly prosby, začalo se s nadávkami. A v roce 2013 se od slibů přešlo k činům a jaký je výsledek mimo práce na novém povrchu? Opět nadávky.

Zúčastnil jsem se schůze slatinské komise místní samosprávy s vedením města i zástupcem Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje. Nevím, jestli to bylo davové šílenství, ale moc lidí, kteří by byli rádi, že se konečně něco pohnulo, nebylo. Nebo se alespoň neprojevovali nahlas. Narozdíl od těch, kteří za vším viděli jen komplikace s přístupem ke svým domům, a kteří rádi kritizují. Inu to je asi taková naše česká povaha. Bohužel…

Když už jsem myslel, že přítomné politiky a úředníky místní ukamenují, zakročil jejich předseda se slovy: „Chtěli jsme to, chceme to, tak to tak bude. I když situace při stavbě nebude ideální, tak buďme rádi, že nám silnici opraví."