„Opatření se zúčastní policisté v obdobném rozsahu a složení, jako tomu bylo na středečním fotbalovém zápase se Slavií. V součinnosti se strážníky Městské policie Hradec Králové bude několik desítek policistů monitorovat veřejný pořádek a dopravu, nejen v místě konání fotbalového zápasu, ale také v jeho širším okolí. Zaměříme se i na pohyb fanoušků směrem na zápas či z něj. Nasazeni budou do opatření i policisté z antikonfliktního týmu,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Podle prohlášení FC Hradec Králové je bezpečnost v malšovické aréna zajištěna: „Tento jasný vzkaz chce FC Hradec Králové poslat všem příznivcům, kteří do nové arény na břehu řeky Orlice dorazí. Zdejší kamerový systém dokáže s jistotou identifikovat každého člověka na stadionu. Vždy proto dodržujte návštěvní řád.“

Fanoušci na utkání MOL Cupu Hradec Králové - Slavia Praha.
Napadení po zápasu hradeckých Votroků se Slavií. Zraněný muž skončil v nemocnici

Lidé by měli počítat v souvislosti s konáním akce s možnými dopravními omezeními, která mohou dočasně v různých částech města při přesunu fanoušků nastat. Dbát by měli nejen pokynů policistů, strážníků, ale i pořadatelů.

Pozor na používání pyrotechniky!

„V souvislosti s tím je na místě upozornit i na platnou obecně závaznou vyhlášku Statutárního města Hradec Králové č. 4/2023, která reguluje používání zábavní pyrotechniky na území města a jejíž porušení lze postihnout podle zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Použití pyrotechniky během sportovního utkání, ale i při cestě na zápas či při návratu z něj, navíc upravuje od loňského roku i změna zákona o odpovědnosti za přestupky, která umožňuje důsledněji trestat používání pyrotechniky na sportovních akcích, ale také např. divácké násilí na stadionech,“ varuje Vlčková.

„Pokud výtržník použije od 1. února 2022 pyrotechniku během sportovního utkání, ale i při cestě na zápas či při návratu z něj, dopustí se nově přestupku používání pyrotechniky na sportovních akcích,“ uvádí ke změně zákona Ministerstvo vnitra ČR.