„Po dokončení značení a dalších dodělávkách můžeme dům otevřít pro veřejnost. Termín byl dohodnutý s městem na 1. září, ale věřím, že to zvládneme během posledních dvou týdnů v srpnu,“ uvedl Dušan Čížek, šéf firmy Atol, která spravuje systém parkování v Hradci Králové.

Kolaudace by měla skončit až v březnu příštího roku. Kvůli měření hluku bude Katschnerka zatím ve zkušebním provozu.

„To je běžná praxe. V sousedství jsou obytné domy, takže se bude zkoumat vliv parkovacího domu na okolí. To však neznamená, že by uvnitř něco chybělo,“ řekl koordinátor projektu Jiří Holubec ze společnosti Atol.

Parkovací dům má vjezd a výjezd do Wonkovy a Resslovy ulice. Budova má celkem sedm podlaží, z nichž jedno je v podzemí. Parkovat se bude také na střeše.

Řidičům bude k dispozici výtah a také točité schodiště.

„Samozřejmostí jsou toalety, a to i pro invalidy. Součástí budou navíc dva obchody. V jednom z nich by měla být bižuterie a ve druhém cestovní kancelář,“ řekl Jiří Holubec.

Společnost Atol očekává, že většinu parkovacích míst zaberou obyvatelé a podnikatelé z okolí. „Zatím máme rezervace asi na 200 karet, ale předpokládáme, že nakonec jich bude kolem 350. Osmnáct míst je pro invalidy. Dalších sedm stání pro ně jsme vytvořili na jižní straně areálu. První tři měsíce by na provoz domu měla dohlížet obsluha, pak bude plně automatizovaný,“ dodal Jiří Holubec.

Na bezpečnost vozidel by měl dohlížet kamerový systém s napojením na ostrahu.