V takovém případě se termín prodlužuje na první pracovní den po víkendu… Obavy, že na finančním úřadě budou fronty, se nenaplnily.

„Nějaké fronty jsme tu měli, ale nebylo to vůbec tragické. Daňová přiznání jsme přebírali na devíti přepážkách a zvládali jsme to bez problémů,“ řekl nám včera ředitel hradeckého finančního úřadu Jan Vorlíček. Připustil, že stále je hodně lidí, kteří tuto povinnost nechávají na poslední chvíli. Upřesnil, že otevřeno měli i v sobotu dopoledne, kdy vybrali 600 přiznání. „Celkem bychom měli mít 33 tisíc daňových přiznání. V současné době jsme jich vyřídili 28 tisíc. Počítáme, že některá přijdou poštou, ovšem musejí být odeslána nejpozději 2. dubna. Další podnikatelé mohou dát plnou moc daňovému poradci a s tím mají čas do 2. července,“ dodal.

Jednatel společnosti GSC Auto Pavel Černý nám řekl, že jsou velkou firmou, která má na podání daňového přiznání čas do června. Účetní Ivanka Richterová upřesnila, že podnikatelé, kteří nevyužívají služeb daňového poradce, včera museli nejen podat přiznání, ale také zaplatit daně. „Mám svou účetní firmu a daňová přiznání jsem zajišťovala snad patnácti lidem. Byl to blázinec. Nejdůležitější vždy je mít přesné doklady,“ řekla.

Toho, kdo přiznání včas nepodal, čeká už dnes sankce.