Hodnotu příspěvku na občerstvení Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK) navýšila s účinnosti od 1. ledna. Dárci krve a krevních složek, kteří přicházejí darovat na Transfuzní oddělení FN HK, nově dostanou poukázku na občerstvení v celkové výši 150 korun. Dosud to bylo o 50 korun méně.

„Jsme rádi, že se podařilo navýšit hodnotu poukázky, kterou mohou využít dárci po odběru na občerstvení či nákup potravin buď přímo v areálu FN HK, nebo také na dalších místech a jsou jedním z benefitů, které jsou pro dárce krve připraveny,“ uvedl v tiskové zprávě primář Transfuzního oddělení FN HK Vít Řeháček.

Dárci krve mohou také za každý odběr mít den pracovního volna či si odečíst za každý odběr 3000 korun z daňového základu. Dárce krve odměňují i jednotlivé zdravotní pojišťovny. Transfuzní oddělení FN HK také proplácí dárcům náklady na jízdné z místa bydliště a zpět veřejnou dopravou.

Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové průběžně nabírá nové dárce krve a krevních složek, aby nahradila dárce, kteří s darováním končí kvůli věku nebo nevyhovujícímu zdravotnímu stavu. Každoročně je nutné získat zhruba tisícovku nových dárců.

S využitím tiskové zprávy

Nepřehlédněte: Smuteční hosté zaplnili jaroměřské divadlo. Přišli se rozloučit s obětí střelby

Poslední rozloučení s Anetkou Richterovou v Jaroměři. Přípravy před městským divadlem. | Video: Deník/ Jiří Řezník