„V minulosti jsme dělali výlovy ve všední dny. Lidé sem sice přišli, ale nebylo jich nijak mnoho. Rádi bychom, aby se staly rodinnou záležitostí, především pro děti je to velký zážitek," vysvětloval Tomáš Jankovský, nadlesní z hradeckých městských lesů.

Po Roudničce nyní v sobotu přijde na řadu  Datlík, Biřička bude následovat v sobotu 16. listopadu a Výskyt vydá své šupinaté bohatství v sobotu 30. listopadu. Na Datlíku výlov začíná v 8 hodin a prodej ryb pak v deset hodin. Část ryb prodají přímo při výlovu, další půjde do sádek a některé ještě vrátí do Výskytu, aby ryby byly k dispozici těsně před Vánoci.

Ovšem než na samotný výlov dojde, chvíli to trvá. „Vše se musí zorganizovat. Rybník vypustit a na dno každého z nich přichází podložní síť, aby se ryba snadněji dostala do sádek. Vždy záleží na velikosti rybníka. Například Datlík se odpouští zhruba týden a vodu směrujeme do Roudničky," dodává Tomáš Jankovský.

Podle něho budou sice výnosy nižší kvůli studenému jaru, ale nikdo neodejde s prázdnou. Kilo kapra bude stát pětaosmdesát korun.

„Je to dobrý nápad, určitě s rodinou přijdeme, děti výlov ještě neviděly. Hned si koupíme kapra i na Vánoce ani nebudeme muset stát fronty," liboval si Jiří Hájek z Hradce.