Hradecká městská policie přijala ve středu ráno telefonickou žádost o pomoc. Strážníkům volala žena z Rakovnicka, která měla starost o svou kamarádku z Hradce. „Volající žena uvedla, že má obavu o svoji osmdesátiletou kamarádku, které se nemůže několik dní dovolat. Sama bydlí až na Rakovnicku. Má velké obavy o její zdraví a proto prosí o kontrolu,“ sdělila k případu mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.

Hlídka výjezdové skupiny dorazila na místo za několik minut. Na zvonek ani bouchání nikdo nereagoval, strážníci ale slyšeli, že uvnitř bytu vyzvání mobilní telefon.

Po požáru ve Svinarech.
Královéhradečtí kriminalisté obvinili žháře: podpálil dveře firmy i rodinný dům

„Operační důstojník mezi tím kontaktoval hradeckou fakultní nemocnici s dotazem, zda žena není hospitalizována. To se však nepotvrdilo. Proto byli o příjezd na místo požádáni hasiči, záchranná služba a policie,“ podotkla Eva Kněžourová.

Kvůli bezpečnostním zámkům bylo obtížné dveře otevřít. Hasiči se do bytu v 8. patře panelového domu proto dostali pomocí plošiny. V obývacím pokoji ležela dehydratovaná seniorka. „Sdělila, že zde leží již od soboty, zraněná není, jen se sama nedokázala zvednout. Po prvotním ošetření ji záchranáři převezli do nemocnice,“ uvedla mluvčí hradeckých strážníků.

Mluvčí doplnila, že starostlivou kamarádku operační důstojník o všem informoval, žena z Rakovnicka poděkovala strážníkům za pomoc a vstřícnost.

Mohlo by vás zajímat: Tady se topí žena! volal muž strážníkům. Pak se vrhl do studené Borovinky

Zdroj: MPHK