„Problémem je hlavně velká prašnost a hluk. Naštěstí máme ještě jeden vchod – boční. Ten teď využíváme jako hlavní, ale spoustu hostů nám ta rekonstrukce bere. Klienti, co si udělají rezervaci pochopitelně přijdou, ale kolemjdoucí se sem teď zrovna dvakrát nehrnou," posteskl si provozní místní bowlingové dráhy Petr Lajdner.

Podle něj také starý areál, kde mimo jiné sídlí také třeba pošta, hobby market nebo hospoda, potemněl. Veřejné osvětlení totiž zelo ve střeše, kterou stavbaři postupně rozebrali.  „Stávající zářivky byly stejně nefunkční. Žádné přídavné světlo jsme tam neinstalovali, ale všechna místa, která jsou rozkopaná či jinak nebezpečná jsme zabezpečili plotem a lidé tam nesmí," hájí Technické služby města Martin Novák. Dodává, že demolice pokračuje podle plánu a trvat by měla ještě zhruba týden. Někdy v příštím týdnu pak kompletně sundají střechu.

Pošta má vysoušeč

Vydatné bourání pocítila i místní pobočka pošty: „Mohu potvrdit, že do budovy zatékalo. Už je ale vše vyřešené, nezatéká tam a máme vysoušeč. Na chod pobočky to nemělo vliv," potvrdila mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Michaela Zumrová