Ještě nepadne definitivní verdikt. Ano, nebo ne! Ale bude to zásadní chvíle, která může po devatenácti letech vrátit setkání hokejové smetánky (tedy extraligu) mezi barevné tribuny stadionu v Hradci.

Primátor Zdeněk Fink se dnes sejde na magistrátu se zástupci firmy Mountfield. Budou se bavit o přesunu jejich klubu z Českých Budějovic na  východ Čech.

„Myslím, že je na devadesát procent rozhodnuto," řekl Fink, první muž Hradce. O čem? Že se v Hradci extraliga opravdu bude hrát. „Bude to jednání, kde se může spousta věcí doladit," dodal.

Jenže v kauze je ještě jedno velké ALE. Ve středu se zástupci Mountfieldu mají setkat se zástupci radnice v Českých Budějovicích, s nimiž dosud nemohou najít společnou řeč, a proto chtějí tým přestěhovat do Hradce.

Přesto bude pondělní sezení klíčové. Obě strany si na něm podle všeho stanoví pravidla, podle nichž bude jejich budoucí – poměrně pravděpodobná – spolupráce fungovat.

„Definitivně se nic nerozhodne, protože máme ve středu trojstrannou schůzku 
v Českých Budějovicích, ale můžeme se mílovými kroky přiblížit k dohodě," prohlásil prezident HC Mountfield Miroslav Schön.

Ano, Hradec si počká, zda se na místním stadionu budou hrát zápasy s Kadaní v první lize, nebo  třeba derby s Pardubicemi v nejvyšší soutěži. Rozhodne se v příštích dnech, možná týdnech.

Město každopádně přijalo výzvu, šlo by do drahého projektu. Ale zároveň upozorňuje, že nebude dávat do hokeje více peněz než dosud, což je 
19 milionů korun. „Pro fanoušky by to bylo obohacení – i kvůli rivalitě s Pardubicemi," upozornil náměstek primátora Martin Soukup.