Akce se zúčastní pořádková, dopravní, cizinecká policie, služební psi a koně, bude zde prezentace výstroje a výzbroje, policejního vrtulníku, vodního děla, ukázky první pomoci či zabezpečení vozidel. Představí se kriminalistika i Národní protidrogová centrála.

Návštěvníci uvidí  ukázky pyrotechnické služby, zásahu policejních těžkooděnců,  výcviku policistů s možností vyzkoušet si  základní prvky sebeobrany.

V rámci doprovodného programu  se zájemci  mohou zúčastnit dětské verze adrenalinového závodu s názvem Gladiator Race, pro nejmenší bude k dispozici malování na obličej, na místě bude k vyzkoušení motorsport simulátor, který poskytne reálný zážitek z jízdy v závodním voze, přičemž dva závodní speciály budou na místě k prohlídce. Přítomní si ve speciálním temném stanu na vlastní oči vyzkoušejí, jak je vidí řidič, když mají, nebo nemají reflexní prvky. Dopravní a jiné soutěže pro mládež a další program. Pro přítomné budou přichystány drobné dárky. Vstup na akci a doprovodné programy je zdarma.