Pro malé i velké návštěvníky budou připravené různé soutěže či tvůrčí dílny, příchozí také rozhodnou o vítězích výtvarné a literární soutěže. A do té se ještě pořád můžete přihlásit, šance vyprší 25. září. Stačí napsat či namalovat, jak byste si jednou přáli bydlet či jak by měl váš vysněný domov vypadat.

„Zájemci, kteří se chtějí zapojit do soutěže, mohou své obrázky na téma Můj dům snů nebo literární díla s názvem Jak bych chtěl bydlet, až vyrostu nosit do Centra přátelského rodině Budulínek, na adrese třída Karla IV. 430 nebo zasílat na mailovou adresu triangl@salinger.cz," sdělila za Salinger Tereza Maurerová.

Program se letos konkrétně bude konat na louce naproti Hučáku od jedné hodiny odpoledne a nabídne například vystoupení kouzelníka, divadelního souboru, lidé budou mít možnost vyzkoušet také bubnování či výrobu obřích bublin. Loni se Dne s úsměvem zúčastnilo na 600 lidí.

„Naši pracovníci se setkávají s dětmi z rodin nefunkčních či ohrožených chudobou, některé své původní rodiče ani neznají. Uvědomujeme si, že bytové podmínky části rodin nejsou pro děti ideální a chceme na to upozorňovat," uvedla k zaměření her na téma bydlení ředitelka organizace Salinger Iva Rosíková.