Dopoledne bude vyhrazeno školním kolektivům, odpoledne je i pro veřejnost. Chybět nebude pestrý program na náplavce spojený aktivitami a vodou, lidé uvidí i koncertní, taneční, umělecké i zábavní vystoupení.

Dopoledne budou třídní kolektivy na různých stanovištích plnit většinou vědomostní úkoly zaměřené na znalosti využití a přínosu vody pro život, ekologie, turistických cílů a atraktivit Hradce Králové i Královéhradeckého kraje. Školní třída, která splní požadovaný počet úkolů a bude vylosována, dostane odměnu v podobě návrhu a realizace designu školní třídy od partnera akce Duhový domov. Dopolední program doplní taneční workshopy T-Bass, vystoupení A-TEAM HK a také koncert ZUŠ Střezina.

Autogramiáda hokejistů

Odpolední program na pódiu začne ve 14 hodin vystoupením žonglérské skupiny Alterna, poté se představí s brazilským uměním skupina Capoeira a pak vystoupí tým aerobiku a mažoretek z A-Teamu HK a tanečníci z T-Bass. Na 19 hodin je plánován koncert skupiny Memphis, od 20.30 hodin zahraje skupina Sabrage. V rámci akce se uskuteční také autogramiáda hradeckých extraligových hokejistů.

Pestrý program se od 14 hodin odehraje také na náplavce. Zájemci si budou moci vyzkoušet například jízdu na paddleboardech. Kromě volných jízd je připravován i závod jednotlivců na čas. Aktivity na vodě doplní aquaroller, výlety hradeckými parníky a půjčovna lodiček. Pro děti je připraven skákací hrad, skluzavka, kolotoč, šlapací buginy, barmanská show nebo například malování na obličej.

„Akce Den vody je součástí projektu Turistika pro život, které se účastní tisíce rodin s dětmi i turistů z celé republiky," uvádí Jiří Pilnáček, ředitel společnosti Turistika.cz, která se na akci také podílí.