V sobotu 27. června v přírodním areálu v Křižanovicích u Chrudimi vyvrcholí celoroční charitativní projekt, který na podporu Centra Paraple organizuje východočeská firma Elberry. Velká společenská akce pod širým nebem dostala název Žlutomodrý den Berry. Její celodenní program je plný sportovních soutěží, vystoupení populárních kapel, autogramiád a zábavy pro děti.

Pořadatelé Žlutomodrého dne nenechali náhodě ani servis pro své hosty – tedy pro všechny, kteří se v poslední červnovou sobotu vydají do Křižanovic strávit příjemný den a podpořit dobrou věc.

Program pro všechny

„Mám velkou radost z toho, že všechny osobnosti, které jsme oslovili, obratem potvrdily svoji účast na Žlutomodrém dni,“ říká jednatel firmy Ladislav Dopita na adresu zhruba dvou desítek zpěváků, herců, muzikantů a sportovců.

Návštěvníci Žlutomodrého dne se tak mohou těšit například na společnost Zdeňka Svěráka, který je už řadu let tváří Centra Paraple, na kapely Chinaski, Ready Kirken, Děda Mládek Ilegal Band, Leonu Machálkovou, Jaroslava Uhlíře, Tomáše Kluse, Jakuba Smolíka, Pavla Nového, slavný fotbalový tým Amfora i hokejisty HC Moeller Pardubice.

Myslí na všechno

„Stojíme o to, abychom maximálně vyšli vstříc všem návštěvníkům Žlutomodrého dne, pokud jde o bezproblémovou dopravu do Křižanovic a zpět i o předprodej vstupenek,“ pokračuje Ladislav Dopita. V sobotu 27. června tak bude mít každý, kdo míří do Křižanovic, možnost využít jak mimořádných historických vlaků vypravených z Pardubic, tak zvláštní autobusové dopravy.

„Mimořádné vlaky pojedou dva,“ upřesňuje Ladislav Dopita. „První z Pardubic přes Rosice a Chrudim, který bude stavět na všech zastávkách na trase, druhý pak pojede z Pardubic přes Pardubičky, Moravany, Bořice, Hrochův Týnec, Vejvanovice a Úhřetice.“

Zvláštní autobusové linky nabídnou možnost dopravy do Křižanovic z Chrudimi, Hlinska, Nasavrk, Třemošnice, Seče, Skutče, Chrasti, Slatiňan a všech obcí na těchto trasách.

„Budeme rádi, pokud lidé této nabídky využijí, protože obec Křižanovice bude po celý den uzavřena pro automobilovou dopravu – všechna osobní auta budou mít k dispozici pouze odstavné parkoviště na okraji obce,“ dodává Ladislav Dopita.

Na železničních stanicích Pardubice, Chrudim, Hlinsko, Ždárec u Skutče, Moravany, Rosice a Slatiňany si navíc lidé budou moci s předstihem koupit vstupenky na Žlutomodrý den.

„Zisk ze Žlutomodrého dne, stejně jako z celoročního projektu, který zákazníkům v našich prodejnách umožnil přispět do zapečetěných kasiček jakoukoliv částkou na pomoc paraplegikům, dostane na svoji činnost Centrum Paraple,“ konstatuje jednatel firmy Elberry Ladislav Dopita.

Psi povoleni

Na závěr se pořadatel obrací na všechny návštěvníky, kteří si s sebou do Křižanovic chtějí vzít i psa. „Po loňské zkušenosti, kdy se na jednom, byť velkém prostoru octla spousta malých dětí i pejsků, prosím všechny, aby nezapomněli svého psa vybavit vodítkem a košíkem. Ať si všichni užijí hezký den bez zbytečných komplikací,“ uzavírá Ladislav Dopita.