Program zahájil nedlouho po 13. hodině moderátor Zdeněk Novák a dvě hodiny se bylo na co dívat. Stovky očí sledovaly kromě dění na pódiu a jeho okolí i novou Škodu Fabia, kterou jeden z účastníků Dnů vyhraje. „Auto sice máme, ale tohle by se mi líbilo. Lístek jsem před vhozením do urny symbolicky poplivala, tak uvidíme,“ svěřila se nám jedna z návštěvnic Věra Fejfarová.
Neustále živo bylo v improvizované redakci přímo v místě dění. Okouknout práci opravdových novinářů sem kromě dalších zájemců přišli tvůrci školního časopisu Jižánek z hradecké Základní školy Jih. „Zaujal nás hlavně počítačový program, v němž se noviny dělají, a také tiskárna. Z dění tady napíšeme reportáž,“ řekli nám Markéta Janečková, Magdalena Paráčková a Jiří Drozd.
Slečny Adélu Duškovou a Petru Řehákovou nejvíc zaujala exkurze do tiskárny. “Překvapila nás hlavně rychlost, s jakou ze strojů vyjížděly noviny. Líbily se nám ale i soutěže a dárky, které si kromě zážitků odnášíme,“ uvedly dívky.
Desítky dětí se nechaly na několik okamžiků zavřít do cash boxu, v němž se proháněly lístečky, za něž je čekaly ceny. „Je to náročné, nedá se to stíhat. Jedinou šancí je chytit lístečky na zemi, ve vzduchu to nejde,“ poradil účastníkům dalších Dnů s Deníkem třináctiletý Dominik Renčín.